На снимката: Бюро с метални елементи и Висока етажерка
Освен някои плюсове на офиса вкъщи, като например работата по домашни чехли, вероятно сте усетили и минусите – липсата на разнообразие в обстановката и нуждата да имате свой кът зa творчество. Така че, ако ви е омръзнало да работите на барплота или на масата за хранене, или гърбът ви боли от надвесване над лаптопа на холната маса, разгледайте тези свежи примери как лесно да обособите своя комфортен офис ъгъл вкъщи!
Зад вратите на дрешника

- Силно впечатление прави контрастът, който подчертава нишата. Това дава ясен първоначален сигнал, че тя има различна функция, а именно малък кабинет.
Вратите на дрешника и самата ниша оформят достатъчно голямо пространство за работа и в същото време го заграждат от три страни, като така можете да си набавите нужното уединение, без да сте изолирани в отделна стая. Комбинацията между светло и тъмно и студени и топли нюанси е много успешна и прави средата уютна и комфортна за работа.
Ако този малък офис ви е допаднал и искате да го приложите вкъщи, уверете се, че има как да монтирате източник на светлина, било то висящо осветително тяло или настолна лампа, а също и че столът, който сте избрали, се побира под бюрото, когато вратите са затворени.
Когато пък приключите с работните задачки, просто затваряте вратите и няма какво да ви напомня за работа!
Обособената тераса

Както и в предишния пример и тук стената зад бюрото е подчертана, тя е акцент във вашето малко офис ъгълче и можете да изберете по-дързък и отличаващ се нюанс. Тук е заложено на тъмното топло, което е балансирано със студени неутрални стени и бюро.
Етажерките са особено важен елемент в оформянето на работна среда. Освен че съхраняват папки и пособия, на тях можете да наредите и сувенири и аксесоари, които да ви зареждат с позитивна енергия, докато работите.
Интегриран в дневното пространство

Можете да работите без да сте изолирани и имате пълна визуална връзка и контакт с останалата част на дневната. Бюрото не претрупва интериора и много успешно служи като лек маркер в обособяването на функционалните групи в помещението – работната зона и зоната на дневната.
Този пример се отличава именно с това – бюрото не е поставено в ниша или към стената, а е акцент на пространството. За този тип решения най-удачни са ажурните бюра, защото са визуално леки и с тях няма да ,,запушите“ пространството, както с обикновените плътни и тромави бюра.
Ако идеята за такава мебел ви е допаднала, разгледайте нашата колекция от бюра, където ще откриете перфектната придобивка за офиса си!
Да живее минимализмът!

Когато залагате на малко количество предмети, всеки един от тях трябва сам по себе си да е с достатъчно интересен дизайн, така че да придаде качество на интериора ви. Добрата изработка също е от голяма важност, защото няма да има какво да прикрие и отвлече вниманието от лоши сглобки или обелени ъгли например.
Всички предмети трябва да образуват и хармонична цялост – когато мебелите са малко на брой, връзките помежду им също са малко и заради това изключително очевидни. Освен на стилистиката, обърнете внимание и на материалите и пропорциите на отделните мебели и на общата композиция, която ще направите с тях.
Оползотворяване на нишата

Ако живеете в къща или на последен етаж от сграда със скатен покрив, вдъхновете се от тази идея и превърнете подпокривното пространство в уютен кът за работа.
При интериора на нетрадиционни пространства е важно елементите в него да го подчертават. Както е в случая – два рафта с различна дължина, съобразена със ската.
Двойно работно място

Можете да превърнете едната стена на дневната или спалнята в двоен офис, като при него важат същите принципи от офиса с единично работно място, просто от всичко ви е нужно по два броя.
В този пример е налице много приятна цветова гама, която създава уютна и комфортна атмосфера – тъмна стена с бели завеси и тавани, съчетават се студният зелен тон на столовете и топлината на дървото, комбинацията на материалите на бюрата – дърво и метал. Когато слагате двойни бюра, заложете на ажурни модели, за да не натежат прекалено много в интериора.
Ако искате да боядисате някоя стена в тъмен цвят, но ви притеснява, че може да стане прекалено мрачно, можете да помислите върху аксесоарите – стенни или стоящи лампи, декорации в металик, които да отразяват повече светлина, или големи картини с бяло паспарту. Една стена не е само цветът на боята върху нея, а всички останали слоеве, коите формират цялостното й звучене.
